fbpx

Bizi Arayın: +90 216 467 0790

EĞİTMENLER

Doğa Altıntaç

Balanced Body Master Eğitmeni / Barre

Doğa Altıntaç, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans öğrenimini 1999’da Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisansını ise Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Spor Sağlık Bölümü’nde bitirdi. Yüksek lisans bitirme tezi, Pilates egzersizleri üzerineydi. Ülkemizin önde gelen fitness kulüplerinde eğitmenlik ve yöneticilik yapan Altıntaç, aynı zamanda üniversitelerin beden eğitimi fakültelerinde öğretim görevlilisi olarak yer almıştır. Balanced Body Barre master eğitmeni olan Altıntaç, 2016’da Soul Stretch’i yarattı ve 2017’de Pilates On Tour’da sundu.

Melih Çatalyürek

Balanced Body Master
Eğitmeni / Pilates

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Üniversiteler cimnastik step aerobik dalında Türkiye birinciliklerinin yanında uluslararası alanda bir çok organizasyonda eğitmenlik yaptı. 16 senelik fitness tecrübesi içinde, Hillside Etiler, World Class , Vakkorama Gym, Eurogym Suadiye, Eurogym Acıbadem, Tan Club, Dalyan Club, The Shore Club gibi kulüplerde idarecilik ve eğitmenlik yaptı. Türkiye Cimnastik Federasyonu step-aerobik dalında eğitmenliğini yapmıştır. Şu anda BAPS Erenköy şubesi işletme müdürlüğünün yanında Pilates dersleri vermektedir. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi’nde grup dersleri öğretim elemanı olarak devam etmektedir.

Hakan Osman Erol

Balanced Body Master
Eğitmeni / CoreAlign

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretmenlik mezunu olan Hakan Osman Erol, voleybol, fitness ve tenis eğitmenliği yaptı. Pilates’le tanıştı ve ardından bu alanda kendini geliştirmeye başladı. 25 yılı aşkın süredir eğitmenlik yapan Erol, Türkiye’deki ilk CoreAlign Master Trainer’ıdır. CoreAlign egzersiz sisteminin faydaları hakkında eğitmenleri bilgilendirmeyi amaçlayan Hakan Osman Erol, ülkemizin prestijli sağlık kurumlarındaki farklı uzmanlıklardaki doktorlarla işbirliği yapmaktadır.

Taha Erpulat

Balanced Body Master Eğitmeni / Pilates BAPS Academy Kurucusu

1995 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Türkiye Aerobik Şampiyonu olan Taha Erpulat aynı zamanda uluslararası alanda, birçok organizasyonda eğitmenlik yaptı. Sportif Aerobik dalında ülkemizi Avrupa ve Balkan şampiyonalarında başarıyla temsil etti. 20 seneye yaklaşan fitness tecrübesi içinde Türkiye’nin önde gelen kulüplerinde fitness, aerobik eğitmenliği ve yöneticilik yaptı. Son 12 yıldır sadece Pilates eğitmenliği yapmakta olan Taha Erpulat, Pilates eğitmenleri yetiştirmektedir. Pilates derslerini sadece egzersiz olarak vermeyip, çeşitli omurga ve eklem rahatsızlıkları rehabilitasyonu, hamileler, osteoporozlular konusunda da hem öğrencilerine, hem de Pilates eğitmenlerine bu konudaki gerekli donanımı sunmaktadır. Bunun dışında yine ABD ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde Pilates ve insan anatomisi üzerine çeşitli konferanslara katıldı. Ron Fletcher, Romana, Lolita San Miguel, Elizabeth Larkam, gibi Pilates’in ilk ve ikinci jenerasyon eğitmenlerinden dersler aldı. Şu anda kurucusu olduğu, Body Arts Pilates Studio (BAPS) Bebek, Anadoluhisarı ve Erenköy şubelerinin koordinatörlüğünü yapmaktadır.

Ertan Aydoğdu

Balanced Body Master Eğitmeni /
CoreAlign

1991-2012 tarihleri arasında Galatasaray Atletizm Takımı’nda ve Milli Takım düzeyinde 110 metre engelli dalında yarışmıştır. İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümünde Lisans, Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Spor ve Sağlık Ana Bilim dalında Yüksek Lisans Eğitimi’ni tamamlamıştır. Uzun yıllar Pilates ve Corealign alanında faydalı çalışmalar yapmış ve son olarak Balance Body Corealign master trainer olarak sektörde derslerine ve eğitimlerine devam etmektedir.

Ertan Durak

Balanced Body Master Eğitmeni / Pilates

Sporla ilkokul yıllarında tanıştı.
12 yaşında futbol ve voleybol oynamaya başladı.
Lisanslı sporcu oldu. Amatör olarak başladığı spor hayatına profesyonel bir sporcu olarak devam etti. Üniversite çağına geldiğinde Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu’nu kazandı. Akademi’den 1995 yılında mezun oldu. 25 yıla yakın zamandır fitness sektöründe çalışıyor.
Tenis, fitness, squash hocalığının yanı sıra istanbul’un bilinen spor merkezlerinde yöneticilik ve danışmanlık yaptı. Reebok takımının ve Türkiye’nin ilk step eğitmenlerinden biridir. Bunları yaparken popüler televizyon kanallarında spor sağlığı üzerine programlar yaptı. Kurucusu da olduğu Pilates Point Studio’da Pilates eğitmenliği yapıyor.

Ayşe Güngör

Balanced Body Master Eğitmeni / Pilates

Yıldız Teknik Üniversitesi’ nden mezun oldu. 10 seneyi aşkın süredir egzersizle iç içe olan Ayşe; Balanced Body University pilates eğitmenliği sertifika programını başarıyla tamamladıktan sonra Body Arts Pilates Studio’da pilates dersleri vermeye başladı. Kilo yönetimi ve beslenme konusunda çeşitli eğitim ve konferanslara katıldı. Ayrıca, hamilelik, osteoporoz ve ileri yaş gibi özel durumlara spesifik pilates için eğitimler aldı. Bunun yanında ACE (American Counsil of Excercise) personal training sertifika programı ve Booty Barre sertifika programlarını tamamladı. Anatomi ve biomekanik, omurga ve omuz stabilizasyon ve mobilizasyonu üzerine eğitimler aldı.

İpek Yolyapan

Balanced Body Master Eğitmeni / Pilates – MOTR

7 yaşında voleybol branşıyla spora başladı. Lisanslı voleybol sporcusu oldu. Denize olan tutkusu onu 16 yaşında yelken sporuna yönlendirdi. İzmir Güzelbahçe Yelken Kulübü’ne katıldı ve kısa sürede Türkiye Şampiyonası’nda dereceye girip madalya kazandı. Yelken Milli Takımı’na seçildi. Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda ülkemizi temsil etti. Üniversite hayatı boyunca yelken sporuna devam etti. Üniversiteden mezun olunca Pilates eğitmeni olmak için Balanced Body’den eğitim almaya karar verdi. 2015 yılında master eğitmen olmak için sertifika programlarına katıldı. PMA Sertifikalı Pilates eğitmeni olan Yolyapan, 2019 yılında Balanced Body MOTR ve BODHI Türkiye Master Eğitmeni ve 2020 yılında da Balanced Body Master Instructor’ı oldu.

Ufuk Taşkın

Balanced Body Master Eğitmeni / MOTR

1973 yılında Berlin’ de doğdu. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan mezun oldu ve 1993-2003 yılları arasında Türkiye’nin önde gelen fitnes kulüplerinde eğitmenlik yaptı. Türkiye Cimnastik Federasyonu’nda sportif aerobik hakemliği yaparak pek çok organizasyonda görev aldı. 1998-1999 yılları arasında Kazakistan Intercontinental Hotel açılış takımında assistant manager olarak görev aldı. Reebok tarafından ülkemizde ilk kez kurulan “Reebok Step-Aerobik Team” de yer alarak uluslararası ve yurt içi pek çok organizasyon ve eğitimlere katıldı. 2003-2007 yılları arasında “Night of The Sultans” da profesyonel dansçı olarak dünya turnelerine katıldı. 2007 yılı itibariyle sadece Pilates üzerine yoğunlaşan Taşkın,  “Balanced Body Univercity” sertifikalı olup, tüm eğitim programını başarıyla tamamlamıştır. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Tuğçe İrtem

Balanced Body Master Eğitmeni / Pilates

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Aynı zamanda, University of Arizona’da Pazarlama eğitimi aldı. 12 yıl Telekom sektöründe pazarlama yöneticiliği yaptı. Pilates’in mucizevi bir egzersiz sistemi olduğunu deneyimlemesiyle, kariyerine paralel olarak Pilates eğitmenlik eğitimlerini tamamladı ve eğitmenlik yapmaya başladı. Pilates’in bedensel, postürel ve zihinsel faydalarını herkesle paylaşmak, günlük stres ve yorgunluktan sıyrılabileceği bir alan yaratmak için Bağdat Caddesi’nde Flow Pilates Studio’yu kurdu. Latin Salon Dansları, binicilik engel atlama ve ve sualtı sporlarında lisanlı sporculuk yaptı. Aynı zamanda Pole Dance eğitmenidir. Türkiye ve yurtdışındaki değerli eğitmenlerden anatomi, biotensegrity, hamilelikte pilates, omurga hastalıkları& skolyoz, Alzheimer & MS, meme kanseri gibi hastalıkları da içeren birçok farklı eğitim aldı. Balanced Body sertifika modüllerinin hepsini tamamladıktan sonra Balanced Body final sınavını ve uluslararası geçerliliği olan PMA (Pilates Method Alliance) sınavını da başarıyla tamamladı. 2018 yılından itibaren Türkiye Cimnastik Federasyonu’nda Pilates Eğitmenlik Eğitimlerini vermektedir.

Yarın Mançe Koçak

Balanced Body Master Eğitmeni / Pilates

İzmir doğumlu olan Yarın Mançe Koçak küçük yaşlardan beri dansa ve spora olan ilgisi sonucunda 10 yaşında 9 Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat dalı bölümünde okumaya hak kazanmıştır. Mezun olduktan sonra İzmir Devlet Opera ve Balesi sınavlarını kazanarak kadrolu bale sanatçısı olarak çalışmaya başlamıştır. Pek çok festival, etkinlik ve yurtiçi-yurtdışı temsillerinde sahne almıştır.
Geçirdiği ciddi sakatlık ve operasyonlar sonucunda doktorunun tavsiyesiyle 2007 yılında Pilates’le tanışmış olan Yarın Mançe bu inanılmaz iyileşme süreciyle beraber 2010 yılında Balanced Body University Pilates Eğitmenliği sertifika programına başlamış 2013 yılında bu programı başarıyla bitirdikten sonra kendi stüdyosunu açmıştır. Halen İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde solist bale sanatçısı olarak sahne almakta olup aynı kurumda Pilates eğitmenliğine devam etmektedir. 2017 yılında Türkiye Cimnastik Fedarasyonu’nda Pilates master eğitmenliğine başlamış ve halen bu görevine devam etmektedir. 2019 eylül ayı itibariyle eşiyle beraber Pilates Baps İzmir şubesinin işletmesini ve hocalığını yapmaktadır.
2019 Ocak ayında ABD’nin Sacremento eyaletinde Balanced Body Master Instructor eğitimine katıldıktan sonra halen İzmir Devlet Opera ve Balesi, Türkiye  Cimnastik Federasyonu ve Baps Academy  bünyesinde Master Eğitmenliğe devam etmektedir.

Emrah Sirkecioğlu

Balanced Body Master Eğitmeni / Anatomy in 3D

Emrah Sirkecioğlu, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Yüksekokulu Antrenörlük Bölümü’nde tamamladı. Yine aynı üniversitenin Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde “Hareket ve Antrenman Bilimleri”nde yüksek lisansını bitirdi. Eğitim uzmanı olarak sahadaki eğitmenlere, federasyonların antrenörlük kurslarında, fitness kulübü zincirlerinde, üniversitelerde ve konferanslarda dersler anlatmaktadır. Özel ve grup fitness dersi eğitmenliği yapmaktadır. Schwinn markasının Türkiye master trainer’ıdır. Basketbol kuvvet ve kondisyon koçu da olan Sirkecioğlu, federasyonlarda ve fitness kulübü zincirlerinde eğitim yöneticiliği yaptı. Üniversitede öğretim görevlisi de olan Emrah Sirkecioğlu, Balanced Body, 3D Anatomy anlatmaktadır. Schwinn Indoor Cycling master eğitmenidir.

Hakan Üstün

Balanced Body Master Eğitmeni / Pilates

Üniversite eğitimini spor akademisi beden eğitimi öğretmenliği bölümünden mezun olarak tamamladı. 10 yılı aşkın süre profesyonel futbol oynadı. Futbolu bıraktıktan sonra fitness sektöründe eğitim ve öğretim faaliyetinde bulunmaktadır. BAPS Academy bünyesinde eğitmenlik yapmaya devam ediyor. BAPS’ta çeşitli whorkshop’lar ve eğitimler vermektedir. Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun Pilates eğitmenlik sertifika programlarında eğitmen olarak görev alıp, yeni eğitmenler yetiştirmeye devam ediyor. Halen Balanced Body Education tarafından kapsamlı olarak eğitilmiş ve sertifikalandırılmıştır. Türkiye’de Balanced Body Pilates eğitmenlik programlarında asistan eğitmen olarak görev alıyor. Dünyanın birçok yerinden usta eğitmenlerden eğitim almıştır. Dünya çapında düzenlenmiş Pilates eğitim programlarına katılmaktadır. Profesyonel basketbolcular, futbolcular, atletler ve dansçılar ile çalışmaktadır. Amacı hiçbir sınırlama olmaksızın herkesin egzersiz yapmasını sağlamak, bu mucize egzersiz metodu olan Pilates’i yıllarca öğrencilerime aktarmaktır.

Zeren Gürsoy

Balanced Body Master Eğitmeni / Pilates

Seda Özer

Balanced Body Master Eğitmeni / Pilates

TEKNİK DESTEK

Bizi Arayın : 0216 467 07 97

PROJELENDİRME

Bizi Arayın : 0216 467 07 90

SERTİFİKA PROGRAMLARI

Bizi Arayın : 0216 467 07 90

REFERANSLAR

İncelemek için Tıklayınız